Tuğba Darıcı Boztepe

Tuğba Darıcı Boztepe

Etkili Anne-Baba Eğitmeni & Aile İletişim Koçu
PAYLAŞ
tuba

Pozitif Psikoloji kurucusu Martin Seligman şöyle der;

“ Bir işi sonunda alacağınız maaş  için yaparsınız. Ondan başka ödüller beklemezsiniz. Bir kariyer ise daha derinden kişisel bir yatırım gerektirir. Başarılarınıza parayla ve ilerlemekle damganızı vurursunuz. Görev ise tutkulu bağlılıktır. Kişiler görev aşkını  daha büyük bir iyiliğe, kendilerinden daha büyük bir şeye katkıda bulunan bir şey olarak görürler. Görev aşkı, paraya veya ilerlemeye bakılmaksızın kendi içinde tatmin edicidir.”

İşte anne-baba’lık böyle bir görevdir. Çocuk sahibi olduktan sonra gönülden bağlı olduğumuz belki de tek “görev” !

Kendini bu göreve adamış olan bendenizin mesleki misyonu, anne-babalara dünyaya getirdikleri eşsiz varlıklara kendilerini bulmalarına, kendileri olmalarına, parıldayıp ışıldamalarına fırsat tanıyacak  anne-baba olma yolunda farkındalık yaratmak ve onlara bu yolculuklarında eşlik etmek.

Bu yolculuğa Aile Koçluğu, Öğrenci Koçluğu,NLP Uygulayıcısı,  E.A.E ( Etkili Anne-Baba ) Eğitmenliği‘nin yanı sıra İstanbul Parent ile devam etmekteyim. İlk göz ağrım “Görevimiz Annelik”  ise en büyük keyfim :))

İstanbul Parent’da  etkinlikler, aile & çocuk haberleri, çocuk gelişimi ve yetiştirilmesiyle ilgili dünyadan ve bizden uzman yazıları, kitaplardan anne-baba’lıkla ilgili farkındalık uyandıran bölümler , kaçırılmaması gereken diye düşündüğümüz köşe yazılarına yer veriyoruz.

Ve aynı zamanda;

Her gün anne&baba’lıkla ilgili bizi düşündüren özlü sözler,
İçimizi Isıtan muhteşem hikayeler,
Dokunaklı şiirler,
Galeri’de etkileyen fotoğraflar,
Bazen gülümseten, bazen hüzünlendiren, bazen de hayrete düşüren videolar ile size “anne-baba’lık” yolculuğunda birer MOLA verdirmek istiyoruz.

Hem bu köşemde hem de İstanbul Parent’da sizlere bolca farkındalıklar, paylaşımlar ve mutluluklar diliyorum…