Erciyes Elin Edipoğlu

Erciyes Elin Edipoğlu

Profesyonel Koç ve Yoga Eğitmeni
PAYLAŞ
Print

1969 İzmir doğumlu olan Erciyes Elin Edipoğlu, 1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirmiştir.

Edipoğlu, 20 yılı aşan kurumsal iş yaşamında insan kaynakları alanında çeşitli görevlerde bulunmuştur. Bu süre içinde Alcatel’de, Koç Holding’te, Arçelik’te ve Beko Elektronik’te insan kaynaklarında iç danışman ve yönetici olarak çalışmış, Arthur Andersen’de İK Yönetim Danışmanlık Hizmetleri Müdürü olarak danışmanlık yapmıştır. Edipoğlu, 2008-2014 yılları arasında çimento, hazır beton ve atık yönetimi alanlarında faaliyet gösteren Çimentaş Grubunda İK Direktörü olarak görev yapmıştır.

Halen kurucu ortağı olduğu Sentinus Koçluk ve Danışmanlık’ta Profesyonel Koç ve Yönetim Danışmanı olarak çalışmaktadır.

Erciyes Elin Edipoğlu, 2006 yılında hobi olarak başladığı yoga pratiğini 2013 yılından beri yoga eğitmeni olarak sürdürmektedir. Edipoğlu sahibi olduğu Yoga Marga’da klasik yoga ve yin yoga eğitimleri vermektedir.

Edipoğlu, iş yaşamındaki profesyonellerin enerji düzeylerini koruyabilmeleri, odaklanma becerilerini artırabilmeleri, stresten arınarak rahatlayabilmeleri amacıyla kapalı gruplara özel yoga seansları düzenlemektedir. Ayrıca orta ve üst düzey yöneticilere, Stresle Başa Çıkmaya yönelik nefes çalışmaları, meditasyon ve gevşeme tekniklerini içeren özel yoga dersleri vermektedir. Edipoğlu, koçluk ve yoga pratiğini birleştiren bilinçli farkındalık (mindfulness) yöntemleri ile danışanlarına öze dönüş yolculuklarında destek olmaktadır.

12 yaşında bir oğlan annesidir