Ebru Tarım Dilekcan

Ebru Tarım Dilekcan

Access Eğitmeni
PAYLAŞ
ebruphto2

Son 15 yıldır yurtdışında çeşitli şehirlerde yaşayan (Dublin, Manchester, Amsterdam/Lahey) ve şu anda Londra’da yerleşik olan Sertifikalı Access Consciousness Eğitmeni Ebru’nun kendi dilinden Access Consciousness, tecrübesi:

Ben yıllarca anı yaşamanın, kendini evrenin akışına bırakmanın ne olduğunu bilmeyen, hayatı tamamen kontrol üzerine kurulu, işi denetim yapmak olduğu için de bunu bir maharet sanan bir iş kadını, eş, anne, kız evlat, kız kardeş ve kimileri için de bir arkadaştım.

Ta ki bir gün gelip de kendimin kim olduğunu, ne olduğumu, ne istediğimi, neyi sevip neyi sevmediğimi, neyin beni mutlu ettiğini, bu dünyada neden bulunduğumu sorgulayana kadar…O dönemimdeki arayışım ve bazı öğretiler bana yeni kapılar açmıştı ancak hiçbir şey aldığım ilk Access Eğitimi kadar beni etkilemedi. Eğitim sonrasında normalde hiç durmadan çalışan beynimdeki sessizlik, boşluk, alan hissi benim için çok yabancı ama bir o kadar da keyifliydi. İlk defa ‘an’ da olmanın, anı yaşamanın ne olduğunu anlamaya başlamıştım.

Daha sonrası benim için sanki yıllardır çok susamış bir insanın Access Consciousness okyanusundan kana kana bilinç ve farkındalık içtiği bir dönem… Dünyanın dört bir yanında (Roma, Venedik, Stokholm, Mayorca, Yeni Zellanda, Kopenhag, Costa Rica, İstanbul, Londra) katıldığım her yeni Access semineri bana biraz daha kendimi bulduruyor, ve ben adeta hiç durmadan yüzdüğüm bilinç denizinde arınıyor ve değişiyordum. Access Consciousness’ın kurucusu Gary Douglas ve Access’i birlikte yaratan Dr Dain Heer’le bu seminerlerde geçirdiğim zaman, hayatın içindeki anlamsızlıklara ışık tutuyor, yerine yeni anlamlar dolduruyor ve ben her geçen gün daha çok gülen, daha huzurlu, mutlu ve sakin, ne istediğini bilen, etrafı için değil de kendi için yaşamayı seçen bir insan oluyordum….

Access’deki bir yılımın sonunda 21 yıldır calıştığım uluslararası şirketten bir hafta içinde aldığım ayrılma kararım, herkesi çok şaşırtırken, benim tek hissettiğim kuşlar kadar özgür, bir tüy kadar hafif olmaktı… Aslında yaptığım işten çok farklı bir alanda ilgim olduğunu bildiğim halde hala kurumsal hayatta devam ediyor olmama son verdiren şey, Access’in bana kendim olmanın ne demek olduğunu öğretmesi ve daima her ne koşulda olursa olsun bir seçim şansımın olduğunun farkına varmamdı. Access’le tanıştığım iki buçuk yılı aşan süre içinde hayatımdaki ve bendeki değişimler kelimelerle ifade edilemeyecek kadar güzel, coşku ve eğlence dolu. Bundan daha iyi nasıl olabilir? Başka neler mümkün?Access eğitmeni olarak bildiklerimi, ögrendiklerimi, yaşadıklarımı, kendi olmayı seçenler ve değişime açık olanlarla paylaşmak benim için büyük bir zevk.

Yaşadığım şehir Londra’da Access Consciousness eğitimleri vermenin yanısıra, güzel ülkemin, güzel insanlarına nasıl bir katkı olurum diyerek geldiğim Türkiye’de de soruyorum; Ne dersiniz birlikte başka nelerin mümkün olduğuna bakalım mı? Sizlere siz olmayı seçenlere ve değişimi hayatlarının bir parçası yapmak isteyenlere katkı olabilmek için sonsuz olasılıklarım nelerdir? Arzu ettiğiniz hayatı yaratabilmeniz için, sizi güçlü kılabilecek hangi Enerji, Alan ve Bilinç olabilirim?

Hayatın tümü BİZE kolaylık, eğlence ve ihtişamla gelir!:)