Banu Başkaya

Banu Başkaya

Yazar
PAYLAŞ
Banu Foto-03

Merhaba

Ben Banu Başkaya.  Bundan böyle İstanbul Parent’te “ŞEHİR MANZARALI ÖYKÜLER” başlığı altında sizlerle buluşacağım.

1973 İzmir doğumluyum. Yaklaşık on üç yıl basın ve halkla ilişkiler alanında çalışan bir işkolik iken hayatıma giren mucizemle anneliğe terfi ettim.

Çocuk, anne tarafından büyütülmeli düşüncesiyle bir türü profesyonel hayata dönemeyenlerdenim aslında.

Çocuk büyümeye başlayıp da bana bol bol zaman kalınca “eyvah şimdi ne yapsam” deyip sudan çıkmış balığa dönen bir butik pastacıyım desem hikayem acaba size tanıdık gelir mi?

Yıllarını kulüp ve derneklere adamış uluslararası hizmet ödülü almış koyu bir sivil toplum örgütçü olmama değinmeden geçemeyeceğim.

Peki şimdi ne yapıyorsun diyecek olursanız yıllar sonra ikinci üniversitesini okumak için tekrar okul hayatına dönen bir öğrenciyim diyebilirim size. Hem de gururla.  

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro ana sanat dalında Dramatik yazarlık olarak başladığım eğitimime halen İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturgi bölümünde devam etmekteyim.

Velhasıl, çeşitli dergi ve gazetelerde köşe yazarlığı, yerel ve ulusal televizyonlarda çalışmanın keyfini yaşamış biri olarak şimdi siz sevgili Parent İstanbul okuyucularıyla beraber olmanın heyecanı içindeyim.

Şehir Manzaralı öykülerde yaşamın içinde her an karşılaştığımız olayları size öykü tadında anlatmak isiyorum. Farkındalık, biraz insanlık, duygu, maneviyat öykülerimin çıkış noktasını oluşturacak. Sizlerde yorumlarınızla bana destek olursanız çok mutlu olurum.

Sevgilerimle…