Alp Karaosmanoğlu

Alp Karaosmanoğlu

Psikiyatrist
PAYLAŞ
Dr.alp foto

Dr. Alp Karaosmanoğlu

Psikiyatrist, PsikoNET Psikoterapi ve Eğitim Merkezi Kurucusu, Uluslararası Şema Terapi Derneği’nce onaylı Şema Terapisti ve Eğitmeni, Uluslarası Şema Terapi Derneği Eş Başkanı.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, psikiyatri ihtisasını Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tamamladı. Okan Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Bölümü’nde Şema Terapi Eğitimi ve Bilişsel Davranışçı Terapi süpervizyonu vermektedir. 2006 yılında Şema Terapi’nin kurucusu Jeffrey Young ile beraber düzenledikleri sempozyum ve ardından yurt içi eğitimleri ile bu terapi tekniğinin Türkiye’de yaygınlaşmasına aracılık etmiştir.

Dr. Karaosmanoğlu, yurt içinde ve yurt dışında Şema Terapi Uluslararası Sertifikasyon eğitimleri vermeye devam etmektedir. 2014 Haziran ayında İstanbul’da gerçekleşen Şema Terapi alanında dünyaca tanınmış isimlerin bir araya geldiği Uluslararası Şema Terapi Kongresi de Psikonet tarafından organize edilmiştir. Karaosmanoğlu, Psikonet Yayınları’nın da yöneticisidir.